Годинник Біг-Бен висота, де знаходиться, фото

Башта Біг-Бен у Лондоні: історія, розміри, фото

Коли мова заходить про символи Англії, одразу згадується знаменита пам'ятка Лондона – годинникова вежа Біг-Бен (Big Ben).

Що таке Біг-Бен?

Біг-Бен - це величезний дзвін, що є найбільшим із шести дзвонів, розташованих у Вестмінстерському палаці. Незважаючи на те, що багато хто думає, що Біг-Бен - це назва вежі з годинником у Лондоні, насправді це ім'я належить дзвону всередині вежі, який важить 13 тонн і знаходиться за циферблатом.

Знайти тур?

В офіційних документах цей знаменитий дзвін спочатку називався "Годинна вежа Вестмінстерського палацу". Однак у 2012 році, на честь 60-річного ювілею королеви, британський парламент ухвалив рішення перейменувати цю пам'ятку Англії на "Вежу Єлизавети".

Big Ben London foto

Незважаючи на це, найпоширеніше найменування все ще залишається "Біг-Бен", яке широко використовується для позначення вежі, дзвонів і годинників.

Історія та опис Біг-Бена

Вежа з годинником була побудована в 1288 році у Вестмінстері, але спочатку мала інший вигляд. Вона була повністю перебудована в неоготичному стилі після величезної пожежі, що сталася 1834 року у Вестмінстерському палаці. Реконструкцією будівлі зайнялися архітектори Чарльз Беррі та Огастес Уелбі Пьюджін. У 1859 році був запущений годинник, який і досі точно відраховує час.

Існує дві версії походження назви вежі. Перша версія стверджує, що вежу названо на честь Бенджаміна Холла, який керував будівництвом Біг-Бена. Через свої розміри та вагу його часто називали "Великий Бен". Друга версія свідчить, що вежа була названа на честь популярного боксера-важковаговика Бенджаміна Каунта.

Біг-Бен - символ Лондона та Великобританії, що привертає увагу туристів з усього світу. Його годинник був використаний у багатьох фільмах, а також став знаком часу для радіостанцій по всій Великій Британії.

Розмір башти

Висота Біг-Бена складає 320 футів (96,3 метра), включаючи шпиль. Це еквівалентно висоті 16-поверхової будівлі. На жаль, вежа не обладнана ліфтами чи підйомниками, тому вона закрита для більшості відвідувачів. Незважаючи на це, іноді роблять винятки і дозволяють відвідувачам піднятися нагору 334 сходинками.

Годинник

Вежа Біг-Бен у Лондоні містить найбільший годинник у світі. Циферблат має діаметр 7 метрів, а довжина стрілок становить 2,7 і 4,2 метра. Механізм годинника є еталоном надійності і важить 5 тонн. Едвард Джон Дент був відповідальний за збірку механізму, яку він завершив у 1854 році. Було створено новий подвійний триступінчастий хід, який краще розділяє маятник та п'ятитонний механізм годинника.

Big Ben Great Britain

Цей годинник настільки надійний, що навіть під час Другої Світової війни, коли німецькі бомбардування пошкодили два циферблати і дах вежі, вони не перестали працювати. Башта Біг-Бен стала символом точності та надійності англійської культури. Кожен циферблат має напис у нижній частині, що говорить «Боже, бережи нашу королеву Вікторію», що відображає дух Англії.

Цікаві факти про Біг-Бен

  • Біг-Бен, найбільший дзвін у Вестмінстерському палаці, важить 13 тонн.
  • Чотирьохсторонній годинник Біг-Бена вважається найбільшим у світі і є міжнародним стандартом часу.
  • Точність ходу годинника можна регулювати за допомогою монетки в 1 пенні, яку кладуть на маятник, щоб уповільнити його рух на 0,4 секунди на день.
  • Дзвіниця Біг-Бена включає чотири четверті дзвони, які дзвонять кожні 15 хвилин. Кожна чверть години супроводжується своєю мелодією з 20 послідовних Кембриджських передзвонів.
  • Зображення Біг-Бена є популярним вибором для заставок документальних та художніх фільмів, присвячених Англії.
  • Кадри цієї вежі також використовуються як відкриття новинних програм в Англії.
  • Раніше в історії, Біг-Бен був місцем, де містилися парламентарі, чия поведінка була надто буйною під час засідань. Останньою ув'язненою у цій в'язниці була Еммелін Панкхерст, яка боролася за права жінок. На її честь було встановлено пам'ятник на Парламентській площі, де знаходиться Біг-Бен.
  • В Англії наступ Нового року та скорботні моменти, коли оголошується хвилина мовчання, часто відзначають під звуки Біг Бена.

Якщо ви втомилися від традиційної архітектури Великобританії, ви можете відвідати один із найперших музеїв Мадам Тюссо, який має унікальну колекцію воскових фігур.

Contacts

Контакти

Турагентство «ТурПошук»

Україна, Київ - 04073
вул. Кирилівська 160 А

+38(044)227-02-67
+38(050)214-89-96
+38(093)873-47-78
+38(068)859-53-55

infotourpoisk.com.ua

Пн-Пт: 10.00 - 18.00