Знайомтесь, столиця України - Київ на долоні

Будь-яка подорож - це не тільки цікава і приваблива пригода, але і можливість познайомитися з новою країною та культурою, побачити величні міста і старовинні храми, помилуватися мальовничою природою. У гонитві за бажанням побачити все більше місць закордоном, часом мандрівники забувають про те, що цікаві місця Києва і всієї України можуть також захоплювати і дивувати. До краси цієї - рукою подати.

kyiv-rodina

Що подивитися в Києві - пам'ятки

Дійсно, в Україні безліч містечок, неймовірно цікавих до відвідування. Серед них столиця міст руських і сучасної України - Київ. Це розвинений мегаполіс, який продовжує дбайливо зберігати історичну та культурну спадщину українського народу. Тут кожен гість знайде щось до душі, адже пам'ятки Києва здатні вразити кількістю і різноманітністю на будь-який смак. Цікаві місця в Києві умовно можна розділити на наступні групи:

 • релігійні об'єкти. Сюди входять різні храми, костели, собори і церкви;
 • архітектурні пам'ятки;
 • значущі, масштабні пам'ятники або арт інсталяції;
 • історичні місця;
 • цікаві парки, площі, сквери, мости та вулиці;
 • музеї.

Головні місця для відвідування в Києві релігійного спрямування

Пропонуючи туристу величезну кількість різнопланових містечок, столиця України особливо цікава тим, кого цікавлять релігійні пам'ятки. Давайте подивимося, що цікавого подивитися в Києві і які об'єкти заслуговують найбільшої уваги:

 • Свято Успенська Києво-Печерська Лавра. Розташований по вул. Лаврська, 15, комплекс церков був заснований ще в 11 столітті. Спочатку Лавра представляла собою печеру, в якій жили монахи Антоній і Федосій. Особливий інтерес у цій пам'ятці викликають святі мощі, що зберігаються в печерах;
 • Собор Святої Софії Київської, відомий також як Софійський або Софіївський собор. Він знаходиться в центрі міста, на вулиці Володимирській, 24. Точна дата його зведення невідома, проте, історики припускають, що він був споруджений князем Володимиром у 1011 році. Пам'ятка вважається об'єктом Всесвітньої спадщини, згідно ЮНЕСКО;
 • Михайлівський Золотоверхий собор. Його можна знайти на вул. Трьохсвятительська, 6. Зведена князем Святополком в 11 столітті, пам'ятка безліч разів була зруйнована і відбудована заново. Остання реконструкція проводилася в 90-х роках минулого століття. Сьогодні в соборі можна побачити оригінальні фрески, які по праву були повернуті з Ермітажу.

kyiv-sobor

Архітектурна спадщина столиці

У Києві можна знайти будови, зведені в різні епохи. Що представляють різноманітні архітектурні стилі, вони можуть зацікавити любителів краси архітектурних споруд. Серед таких об'єктів виділяється Будинок з химерами по вулиці Банковій, 10. Про нього можна сказати, що це вельми незвичайне і навіть епатажне творіння київського архітектора Городецького. Будинок багато відрізняється ліпниною, яка зображує картини полювання і сюжети стародавніх міфів. Багатий декор даху та фасадів не залишать нікого байдужим. Будівля будувалося архітектором для себе. Через деякий час будинок був медичним центром. В наші дні пам'ятка використовується в якості малої резиденції Президента для прийому почесних гостей України.

Крім цього, з архітектурних місць в Києві можна відвідати такі родзинки, як:

 • Маріїнський палац. Він розташований по вулиці Грушевського, 5А. Вражаючи неймовірною красою і багатим оздобленням, виконаний в стилі бароко. Палац зводився в 18 столітті для імператриці Єлизавети Петрівни, багато разів перебудовувався і піддавався реконструкції. Сьогодні його зовнішній вигляд максимально нагадує первинний. Всередині будівлі збереглися оригінальні меблі, картини, люстри та інші предмети декору, які можна побачити на власні очі. Найчастіше пам'ятка використовується для проведення найбільш важливих і пишних прийомів Президента. Не менш захоплюючий і парк, що оточує палац. Це відмінне місце для романтичних або сімейних прогулянок;
 • Замок Річарда Левове серце (Андріївський узвіз, 15). Отримавши свою назву за фасади в неоготичному стилі, замок спочатку належав київському купцеві і його назва зовсім не пов'язана з Річардом Левове серце, з Великробританії. Однак, з часом будова набула безліч легенд і його історія обросла містичними легендами. Довгий час вважалося, що там живуть привиди. Так як із замку постійно доносилися протяжні завивання і стогін, тревожачи оточуючих. Однак, як з'ясувалося пізніше, недобросовісні будівельники таким чином помстилися купцеві. Причина виявилася досить банальною. Виявилося, що моторошний звук створювала неякісна вентиляція будівлі.

Цікаві історичні місця в столиці

Пов'язані з важливими подіями в житті України, ці місця і пам'ятки зберігають пам'ять предків. Один з них - Золоті Ворота. Розташований неподалік від Оперного театру, по вулиці Володимирській, 40А, цей пам'ятник - оборонна споруда часів Київської Русі, яка було головним входом в місто. Він складається з оригінальної, що збереглася до наших днів частини і реконструкції збоку. Ворота були побудовані за наказом Ярослава Мудрого.

Ще один період в історії, про який важливо не забувати - сумнозвісний Бабин Яр. Розташований недалік від метро Дорогожичі, він став братською могилою для більш, ніж 100 тисяч киян під час війни з 1941 по 1943 рік.

Пам'ятники, монументи столиці

Кількість пам'ятників і різних монументів на території Києва перевищує чотири сотні. Деякі з них присвячені історичним постатям та діячам культури, інші відображають важливі події міста або всієї України. Також серед великої різноманітності подібних пам'яток виділяються арт-інсталяції кіноперсонажами і героям культових мультфільмів. Основні місця, які варто не пропустити:

 • монумент Батьківщина-Мати. Висота центральної фігури пам'ятника становить 90 метрів;
 • пам'ятник Богдану Хмельницькому, розташований в центрі Софіївської площі;
 • монумент Незалежності на однойменній площі міста поруч із консерваторією;
 • пам'ятка Кию, Щеку, Хориву і їх сестрі Либідь. Щоб його побачити, необхідно відправитися в Наводницький парк;
 • пам'ятник Володимиру Великому на Володимирській гірці.

kyiv-misto

Крім цього, цікавий Київ для кожного, тут багато незвичайних арт споруд з жартівливим настроєм. Наприклад, "Конячка" (або "Їжачок в тумані") - герой відомого мультфільму. Також варто побачити інсталяцію "Закохані ліхтарі" і Паніковському (роман "Золоте Теля").

Площі, цікаві вулиці та парки

Серед безкоштовних місць в Києві, де можна погуляти і добре провести час, особливий інтерес представляють різні парки, сквери, площі і т.д., де вхід абсолютно безкоштовний. Найбільш відома вулиця міста - Хрещатик. Вона не тільки найбільш престижна, а також привертає проведенням масових народних гулянь і святкувань. Ще Хрещатик - найкоротша центральна вулиця в Європі. Як і в інших європейських центрах, тут завжди людно, грають музиканти, демонструють свою майстерність народні умільці, танцюристи, жонглери та інші артисти. Загалом, життя тут завжди кипить, не зупиняючись ні на секунду!

Київ розвивається і стає красивішим і приємніше гостям. Нові об'єкти з'являються із завидною періодичністю. Варто відзначити з недавніх, родзинку Пішохідно-велосипедний міст через Володимирський узвіз - Міст Кличко або Скляний міст, як іноді називають в народі.

kyiv-kot

Кращі музеї

Музеї Києва присвячені різним сферам, завдяки цьому кожен відвідувач знайде потрібний до душі. Однак, обов'язковими і цікавими до відвідування будуть:

 • музей Булгакова. Це будинок, в якому деякий час жив і займався творчістю великий письменник;
 • музей під відкритим небом "Пирогово". Розташований в Голосіївському районі міста, парк приваблює великою кількістю архітектурних споруд минулого. Тут можна провести відмінну фотосесію на тлі старих хат, млинів і церков;
 • музей під відкритим небом ("Україна в мініатюрі"), в якому відвідувачів чекають унікальні роботи. Колекцію експонатів важко описати словами. Це потрібно бачити в живу!;
 • музей книги і друкарства, що знаходиться на території Києво-Печерської Лаври. У ньому зібрана колекція рукописних і друкованих матеріалів, які датуються 10-11 століттями.

kyiv-sity

Незважаючи на мету приїзду до Києва, спробуйте виділити небагато часу на те, щоб насолодитися його красою. Різноплановість і багатогранність цього міста нікого не залишить байдужим. Тим більше, що для відвідування столиці зовсім не потрібно купувати дорогі квитки. Мальвничий Київ знаходиться зовсім поруч!

Contacts

Контакти

Турагентство "ТурПошук"
Україна, Київ - 04073
вул. Кирилівська 160 А, оф. 913

+38(044)227-02-67
+38(050)214-89-96
+38(093)873-47-78
+38(068)859-53-55

infotourpoisk.com.ua

Пн-Пт: 10.00 - 18.00