Визначні місця Тунісу - Що подивитися ТОП 14 місць

Сьогодні Туніс входить до переліку найпопулярніших та затребуваних курортів. Це пояснюється якісним сервісом, чистими, облагородженими пляжами, м'яким кліматом. Крім всіх цих переваг, є ще безліч моментів, які приваблюють гостей і туристів з різних куточків світу. До таких можна віднести велику кількість загадкових, старовинних місць, безліч унікальних пам'яток, архітектурних пам'яток, пустеля, і т.д. Все це та багато іншого гарантує незабутній відпочинок, який наповнений масою яскравих емоцій та вражень.

Знайти тур?

Тим, хто збирається вирушити в таку подорож вперше, рекомендуємо вивчити перелік найбільш цікавих та популярних пам'яток Тунісу.

что посмотреть в тунисе

1. Карфаген

Багато туристів прагнуть відвідати саме це місце. Карфаген – це руїни найдавнішого міста. Вони перебувають у передмісті, куди гостей організовано привозять на екскурсії. Примітно, що багато гостей, хто побував у Карфагені, відзначають незабутню атмосферу давнини та культури того часу.

Якщо звернутися до історії, то ніхто досі не знає точних даних щодо появи міста, його розвитку та існування. Відомо лише, що він був спалений римлянами під час тривалих війн. Протягом багатьох років археологи ведуть розкопки на території руїн та поступово відновлюють історичні події.

Карфаген популярний і відомий не лише старовинними руїнами та незабутньою атмосферою, а й організованою курортною зоною, наявністю великої кількості сувенірних лавок та магазинчиків, старовинних храмів, розважальних комплексів.

Карфаген наповнений відвідувачами практично цілий рік. Якщо є можливість, сюди рекомендується обов'язково приїхати навесні. Цієї пори року місто потопає в кольорі мімози та жасмину. Це неймовірно красиве видовище. Крім цього місто наповнюється тонким ароматом квітучих рослин.

2. Національний музей

Національний музей інакше називається Музей Бардо. Туніс наповнений старовинними містами та загадковими місцями, на території яких постійно ведуться археологічні розкопки. У ході розкопок вчені та дослідники знаходять все нові експонати та цінні речі, які поповнюють музей.

Сьогодні колекція музею налічує понад тисячу експонатів. У зв'язку з цим екскурсії по музею виходять досить тривалими і можуть зайняти близько п'яти годин, але це того точно варте.

3. Місто Дугга

Визначні місця Тунісу включають і повністю зруйноване місто Дугга. Згідно з легендою, кілька тисяч років тому Дугга був великим населеним пунктом, в якому проживало понад 25 000 жителів. Незважаючи на те, що від цілісних споруд та давньої інфраструктури того часу практично нічого не залишилося, сьогодні гості зможуть помилуватися руїнами стародавніх храмів, площ, споруд.

4. Пустеля Сахара

Сахара – це одна з основних причин, чому туристи та мандрівники прагнуть потрапити саме до Тунісу. Пустеля сповнена загадок, незвіданих та нерозкритих таємниць. Незважаючи на суворість та спекотний клімат даного місця, там можна зустріти кілька народів, які дивним чином пристосувалися до такого життя та цілком щасливі без сучасних благ цивілізації.

Незважаючи на те, що сама по собі пустеля не рясніє різноманіттям флори та фауни, а також багатством тваринного світу, вона приваблює туристів нескінченними пісочними дюнами та рідкісними оазами. Особливо вражаюча пустеля виглядає на заході сонця в променях сонця, що сідає.

5. Катакомби в Сусс

Катакомби давно користуються популярністю серед мандрівників та туристів. Довгі, таємничі ходи, розташовані під містом, приваблюють своєю загадковістю. Загальна довжина ходів перевищує п'ять кілометрів, так що любителям таємниць та подібних місць є де побродити під землею.

Згідно з легендами, багато вірян тих часів проводили там свої обряди, а також ховалися від завойовників під час багатьох битв. Саме для цього і зводилися катакомби стародавніми місцевими жителями. Завдяки особливому клімату вони практично повністю збереглися у первозданному вигляді.

6. Матмата

Це одне з найцікавіших місць у Тунісі. Матмата – це свого роду населений пункт, у якому мешкають племена, які іменують себе берберами. Примітно, що житло вони споруджували своїми руками, викопуючи печери в крейдяних горах.

Багатьом туристам у процесі прогулянок містом та екскурсіями вдається навіть поспілкуватися з місцевим населенням. Вони виявлять дружелюбність і розкажуть про особливості життя під палючим сонцем пустелі, дозволять оглянути своє житло зсередини, поділяться секретами підтримки певної температури в житлі. Серед усіх існуючих будівель зустрічаються дуже затишні та цікаві з погляду архітектури споруди.

7. Туніська Медина

Медина – це свого роду архітектурна споруда, яка у давнину являла собою товсту, високу стіну, за допомогою якої місцеве населення захищало свої міста від нападів завойовників. З часом необхідність таких споруд зникла. Місцеві жителі знесли ці стіни і у столиці залишилися лише ворота у вигляді арки.

Спостерігаючи цю дивовижну будову в центрі Тунісу, можна оцінити відразу кілька стилів: турецький, перський, арабський, і т.д. Навколо самої будівлі туристів зустрічають привітні продавці невеликого ринку, готові торгуватися за сувеніри та подарунки.

8. Амфітеатр Ель-Джема

Це ще одна визначна пам'ятка, якій варто приділити час. У багатьох літературних джерелах та туристичних маршрутах його називають Колізеєм. Ті, кому пощастило відвідати цю пам'ятку, розуміють чому таке порівняння напрошується само собою. Амфітеатр справді дуже нагадує Колізей, лише трохи менших розмірів.

Багато відвідувачів вражає якість та майстерність стародавніх будівельників, які споруджували подібну конструкцію. Вона майже повністю збереглася. Відвідувачі зможуть прийти сюди у складі екскурсії, або поблукати Колізеєм самостійно, без супроводу. Є можливість спуститися в підземні ходи, або навпаки, піднятися високими сходами і відчути себе жителем Стародавнього Риму в очікуванні неповторних видовищ.

9. Фортеця Келібія

Фортеця, або вежа вважається однією з найдавніших будівель країни. Згідно з історичними даними, вежа була збудована у третьому столітті. Вона розташована за сто кілометрів від столиці на невеликій височині. Багато істориків стверджують, що фортецю будували римляни, які мешкали в Карфагені після його руйнування завойовниками.

Екскурсоводи рекомендують відвідувати вежу у вечірній час, тому що звідси відкривається дивовижний вид на околиці. Крім самої фортеці, яка непогано збереглася і до наших часів, туристи зможуть відвідати стародавню мечеть та каплицю.

10. Зоопарк

Це одне з улюблених туристичних місць. Зоопарк більше нагадує національний парк, який дозволить побачити все багатство місцевої флори та фауни. Він займає близько 30 га. Найзручніше та найкомфортніше дістатися до місця призначення з населених пунктів Сус та Хаммамет.

Заснували цей національний парк у Тунісі відносно недавно, 2000 року. З часом парк населяли дедалі більше видів птахів, тварин, хижаків. Тут туристи та гості зможуть побачити хижаків у їхньому природному середовищі, а також ближче розглянути великих та дрібних травоїдних тварин. Цю пам'ятку обов'язково рекомендується відвідати, якщо ви приїхали в Туніс з дітьми.

11. Атлаські гори

Ці місця рекомендується відвідати тим, хто любить насолоджуватися природною красою. Гори, що розкинулися на узбережжі, дуже багаті на різні види флори та фауни. Звідси відкривається чудовий вид на водну гладь і довколишню місцевість.

Існує дуже давня легенда, за якою древній бог Атлас був покараний за свою провину і змушений тримати небеса. У зв'язку з тим, що завдання виявилося неймовірно складним, його тіло звернулося в камінь, і згодом утворило гори.

12. Синагога Ель–Гріба

Тим, хто відпочиває у Джербі, обов'язково варто відвідати розкішну синагогу. Вона розташувалася на невеликому острові Ер-Ріяд. Складається синагога з кількох дивовижних будов, пов'язаних одне з одним.

Гіди та екскурсоводи розповідають гостям та туристам різні легенди, пов'язані з походженням та історією цього місця. За однією з них основою для початку будівництва та фундаменту став величезний камінь Храму Соломона, який захопили з собою священики Єрусалима.

Існує ще одна дуже поширена легенда. За цією легендою на місці нинішньої синагоги стояла хата, в якій жила дівчина неймовірної краси. Багато місцевих жителів хотіли помилуватися її красою, але не всім вдавалося її побачити. Існує повір'я, що деяких бажаючих зупиняла невідома сила. Пізніше сталася пожежа, на якій красуня загинула. З часом люди зрозуміли, що вона була святою і звели на місці її проживання синагогу.

13. Джерба

На о. Джерба найкраще вирушити поціновувачам активного, насиченого відпочинку та любителям природи. Тут туристів та гостей очікує тепле море, природа, та комфортабельні готельні комплекси. Ця місцевість славиться достатком рослинності, численними фермами з фруктовими плантаціями та доброзичливим місцевим населенням.

14. Шотт-Ель-Джерід

Дуже мальовниче, чисте, напрочуд гарне озеро. Примітно, що воно знаходиться в пустелі Сахарі, і кілька разів протягом року може висихати і знову наповнюватись водою. Максимальної наповненості та глибини озеро досягає у зимовий період. Коли настає спека, водоймище повністю пересихає, залишаючи на дні велику кількість солі, яка змішується з піском. Згодом ця суміш твердне і утворює красиві кристали, схожі на квіти. Саме тому у багатьох джерелах озеро називається трояндою Сахари.


Вивчивши весь перелік визначних пам'яток Тунісу, можна зрозуміти, що країна сповнена загадкових об'єктів та неймовірних місць, відвідування яких нікого не залишить байдужим. Гостям та туристам запропоновано безліч будь-яких туристичних маршрутів залежно від їх переваг та фінансових можливостей.

Туніс унікальний тим, що сюди можна приїхати практично будь-якої пори року, і завжди є що відвідати і де добре відпочити. Ті, кому вже довелося побувати в цій чудовій країні, відзначають її неймовірну красу, безліч пам'яток, архітектурних древностей та значних місць.

Побачити основні туристичні світлини регіону можно придбавши путівку в турагенції ТурПошук. Скомбінувати пляжну відпустку на Середземному морі та екскурсії по країні, що варта уваги своєю давньою історичною спадщиною. Не залишайся осторонь, відвідай Туніс!

Contacts

Контакти

Турагентство "ТурПошук"
Україна, Київ - 04073
вул. Кирилівська 160 А, оф. 913

+38(044)227-02-67
+38(050)214-89-96
+38(093)873-47-78
+38(068)859-53-55

infotourpoisk.com.ua

Пн-Пт: 10.00 - 18.00