Визначні місця Туреччини - що подивитися на відпочинку

Туреччина вже тривалий час залишається у лідерах курортних країн, які приваблюють туристів з усіх куточків світу. У багатьох гостей і туристів ця країна асоціюється виключно з морем, дайвінгом та пляжним відпочинком. Однак це не так. Це країна, яка готова дивувати навіть найдосвідченіших мандрівників. Вона багата і сповнена пам'яток і краси, які залишать масу позитивних емоцій та яскравих вражень. Перш ніж скласти маршрут і відправитися на відпочинок, рекомендується ознайомитися з місцевими пам'ятками та подумати, як спланувати свій відпочинок з урахуванням своїх інтересів та фінансових можливостей.

Знайти тур?

Туреччина – це східна країна, яка сповнена старовинних архітектурних пам'яток та дивовижних споруд стародавніх часів. Якщо скористатися послугами гідів та екскурсоводів, то можна суттєво розширити свій кругозір та дізнатися багато нового.

екскурії в туреччині

Найкрасивіші та найпопулярніші пам'ятки Туреччини

Туреччина, як будь-яка східна країна, сповнена таємниць та загадок. Численні курортні міста пропонують різноманітні розважальні та екскурсійні програми на будь-який смак для туристів різного віку. Основне завдання туристів – вибрати оптимальну програму та екскурсовода, який зможе гарантувати захоплюючу та пізнавальну розповідь.

Собор Святої Софії

Собор є дивовижною архітектурною спорудою часів візантійської епохи. Він просто вражає своєю величчю, могутністю та розкішшю. Згідно з історичними даними, його будували понад 5 років, а у будівництві брали участь понад 1000 осіб. Як основний матеріал будівельники використовували звичайну цеглу. Відвідувачів та гостей вражає внутрішнє оздоблення та простір самої будівлі. Як матеріали для обробки використовувалися золото, рубіни, мармур, срібло та багато інших цінних металів. Освячення собору відбувалося у 6 столітті. Багато відвідувачів цього стародавнього священного місця відзначають неймовірну, неймовірну енергетику.

Замок Святого Петра

Ця пам'ятка розташована у старовинному та дуже красивому місті Бодрум. Він був збудований на березі Середземного моря. Він приваблює велику кількість гостей і туристів з різних куточків світу. Будувався собор у 15 столітті. Примітно, що має подвійні, дуже міцні стіни, з допомогою яких місцеві жителі захищалися від нападу завойовників.

Через сторіччя собор був сильно зруйнований завойовниками. Через кілька століть будівельники вирішили відновити його та повернути колишню міць та красу. У відреставрованому будинку якийсь час розміщувалася в'язниця. Сьогодні тут розмістився музей підводної археології. Тут зібрано безліч дивовижних знахідок, які водолазам вдалося дістати з морського дна.

Палац Топкапи

Це розкішний, дуже величний і розкішний палац, у якому тривалий час розташовувалися турецькі султани, їхні сім'ї та численні піддані. Будівництво будівлі здійснювалося ще у 15 столітті. Історичну цінність воно набуло у 20 столітті. Зі зростанням попиту серед відпочиваючих та туристів сюди стали привозити численні екскурсії.

Палац є великою кількістю будівель, які мали різне призначення. Усередині він складається з безлічі шикарних просторих покоїв.

У палаці розташувалися археологічні музеї різних часів. Якщо пройти через просторий сад та двір, то можна побачити величезний гарем, який був споруджений Сулейманом першим за наполяганням його коханої Роксолани.

На особливу увагу заслуговує розкішний сад. Він наповнений невеликими водоймищами, альтанками, повитими гарними квітами. У парку чується спів птахів та відчувається приємний квітковий аромат.

Стамбульський археологічний музей

Це відмінний варіант для захоплюючої екскурсії будь-якої пори року. Сюди можна приїхати не лише влітку, у розпал пляжного відпочинку та палючого сонця, а й узимку. У музеї налічується понад мільйон експонатів, історія яких відображає розвиток країни, особливості національних традицій, культури.

Початок будівництва музею було закладено ще далекого 1891 року. Будівництво тривало досить довго і було завершено лише на початку 20 століття. Серед найбільш цінних та дивовижних експонатів можна відзначити:

  • статуї та монументи Стародавньої Греції;
  • саркофаг дівчини, що плаче;
  • археологічні експонати із Трої;
  • бюст Македонського та ін.

Блакитна мечеть

Ця пам'ятка Туреччини по праву вважається її надбанням. Вона приваблює гостей та туристів зі всього світу своєю архітектурою та оздобленням. Вона має значні розміри. Купол будівлі видно здалеку. Сама конструкція мечеті вражає своєю міццю та розкішшю. При її будівництві для декору використовувалися рідкісні види мармуру, біле та блакитне каміння. Саме тому вона й одержала таку назву.

Тим, хто знайомий із конструкцією мечеті, знають, що традиційно вона складається з чотирьох мінаретів. Блакитна ж мечеть, або мечеть Ахмед-Джамі (під такою назвою вона зустрічається в багатьох літературних та історичних зведеннях) включає цілих шість мінаретів. Два з них розташувалися на кутах території, інші чотири розкинулися по обидва боки.

Внутрішнє оздоблення мечеті відрізняється не менш розкішним зовнішнім виглядом. Відвідувачі зможуть насолодитися видом старовинного винтажного скла, рідкісних та дорогоцінних видів каміння, мармуру. У променях сонячного світла все це віддає дивовижними, яскравими відблисками та переливається. Крім цього, всередині можна побачити ексклюзивні стародавні меблі, перські та турецькі килими.

Мечеть Сулейманіє

Мечеть є цілим комплексом будівель. Тим, хто прилітає до цього міста Туреччини, обов'язково рекомендується побувати у цьому дивовижному місці. Серед будов мечеті можна відзначити обсерваторію, музичні зали, бібліотеку, мінарети. Така екскурсія може забрати велику кількість часу, аж до 4-5 годин, але обов'язково залишить незабутні враження. Це відмінний варіант корисного проведення часу на той випадок, якщо погода зіпсується, або відпочинок випаде не на пляжний сезон.

Історики та екскурсоводи стверджують, що за весь період свого існування комплекс будівель пережив близько сотні землетрусів. Згідно з деякими історичними відомостями, величезна кількість коштів з державної скарбниці були витрачені на облаштування та оснащення мечеті. Вона справді нікого не зможе залишити байдужим.

Аквапарк Анталії

Авквапарк Анталії вважається одним із найкращих водних розважальних центрів країни. Сюди із задоволенням приїжджають дорослі та діти з різних куточків країни.

Водний комплекс займає величезну територію. По суті, він поділений на два аквапарки – Land of Legends та Акваленд. У кожному з них відвідувачі знайдуть величезну кількість сучасних атракціонів, катання на яких забезпечить викид адреналіну та безліч позитивних емоцій.

Загальна площа розважального водного центру становить 40 000 кв. На цій території зможе розміститися одночасно 1500 відвідувачів.

Водоспад Анталії

Любителі унікальних природних явищ зможуть помилуватися зачаруванням водоспаду. Для проїзду до водоспаду організується трансфер із розважальною програмою, музикою та піснями. Багато хто віддає перевагу відвідуванню водоспаду на яхті, підпливаючи максимально близько до такої визначної пам'ятки.

Деякі історики та гіди стверджують, що водоспад створений штучним шляхом. За однією з версій, він був створений штучним шляхом правителем Туреччини - Мурата Паші. За його наказом солдатами були вириті канави з річок Тібр та Дюден.

Сьогодні саме цей водоспад вважається одним із найвищих водоспадів, що спадають у море. Його висота перевищує 50 метрів. У сонячні, ясні дні відвідувачів зустрічає яскрава, різнокольорова веселка. Для любителів романтичних подорожей організовуються поїздки на яхті до веселки біля водоймища. Біля підніжжя водоспаду розкинувся великий парк, а також оглядовий майданчик, куди можна вирушити навіть разом із дітьми.

Гранд – Базар

Гранд – Базар – це наймасштабніший торговельний захід країни. Розташований базар у столиці. До нього стікаються всі охочі закупитись пам'ятними подарунками та сувенірами. Тут можна знайти практично все - від національних костюмів, взуття, головних уборів, зброї, аксесуарів, до дрібних сувенірів та килимів.

На території базару чується національна музика та жваві торги, покупцям пропонують східні солодощі та страви національної кухні..

Весь ринок відвідувачам і гостям навряд чи вдасться обійти, тому що він налічує близько 60 вуличок, але знайти безліч цікавих і корисних дрібничок тут точно вдасться.

Галатська вежа

Це ще одна визначна пам'ятка серця столиці Туреччини. Багато туристів і гостей країни, вирушаючи туди, планують обов'язково відвідати і цю пам'ятку. Вежа відрізняється багатою і дуже цікавою історією. Її висота перевищує 60 метрів, її видно з будь-якої точки Стамбула. Вежу збудували ще у 16 столітті. Згодом вона була майже повністю зруйнована після землетрусу. Пізніше її відновили та виконали реконструкцію, а в середині 20 століття визначна пам'ятка стала доступною туристам та гостям.

Вежа являє собою цілий комплекс, на території якого є розважальні заклади, кафе та ресторани. Гостям пропонують піднятися на оглядовий майданчик на ліфті на висоту до 130 метрів. З висоти майданчика відкривається дивовижний, захоплюючий дух.

Каппадокія

Вчи ряд знайдеться людина, яка не бачила або не робила знімків у знаменитій Кападокії. Вона славиться своїми кульками. Кожен, хто приїжджає на всесвітньо відомий схил у самому серці Туреччини, зможе стати учасником оглядової екскурсії на повітряній кулі.

Кападокія – це місце, де гостей та туристів дивують не лише повітряними кулями. Тут є велика кількість цікавих і цікавих пам'яток:

  • прогулянки підземними катакомбами та цілими містами;
  • музей з дивовижними та цінними експонатами прямо на вулиці;
  • дивовижний вигляд, що відкривається з пагорба;
  • храми, розташовані прямо на прямовисних скелях.

Туреччина – це країна, яка пропонує доступні ціни, величезну кількість розваг на будь-який смак та гаманець. До Туреччини сміливо можуть вирушати туристи та мандрівники будь-якого віку. Тут знайдуться курорти і розваги для сімейних пар з дітьми і без, і для гучних компаній, і для людей у ​​віці. Перш ніж вибрати курорт і скласти програму, обов'язково рекомендується вивчити рейтинг визначних пам'яток Туреччини. Тут кожна людина дізнається про величезну кількість історичних моментів, зможе зануритися в незабутню атмосферу східної культури, традицій та обрядів. Для дітей у готельних комплексах організовано дозвілля, спеціальне харчування, аніматори та безліч розваг. Дорослі, які бояться брати з собою дітей на відпочинок і відмовляють собі в такому задоволенні, можуть сміливо вирушати в дорогу зі своїми чадами.

Для молоді та любителів спокійного відпочинку теж знайдеться безліч цікавих місць та дивовижних пам'яток. У статті наведено далеко не весь перелік дивовижних місць та пам'яток. Тут є ще безліч цікавих та незвіданих об'єктів, які чекають на своїх відвідувачів..

Contacts

Контакти

Турагентство «ТурПошук»

Україна, Київ - 04073
вул. Кирилівська 160 А

+38(044)227-02-67
+38(050)214-89-96
+38(093)873-47-78
+38(068)859-53-55

infotourpoisk.com.ua

Пн-Пт: 10.00 - 18.00