RO, ВВ, НВ, FB, All - розбираємо терміни

Харчування в готелі: RO, ВВ, НВ, FB, All - розбираємо терміни

Давайте розберемося, яким буває харчування, що включає будь-яка із систем. Вибираючи готель для відпочинку за кордоном, ми звертаємо увагу на кілька факторів: категорія, комфортабельність, віддаленість від моря, вартість, інфраструктура та, звичайно, тип харчування. І коли настає час вибору готелю, у кожного з них ми бачимо незрозумілі літери: AI, BB, FB і т.д. Це загальноприйняте позначення видів харчування у готелях, розшифровкою яких ми зараз займаємось.

Знайти тур?

RO (room only)

У вартість включено лише проживання, без їжі. Альтернативні абревіатури та позначення, які ви можете зустріти в різних готелях: OB (only bed), AO (accommodation only). Дана система, як відомо з розшифровки, пропонує лише номер у готелі без їжі. Недолік очевидний – проблема їжі постає на повне зростання. Але часто в готелях такого типу номер обладнаний невеликим кухонним куточком, щоб гості могли готувати самі. Підійде такий вид харчування і людям, які, за медичними показниками, дотримуються суворих дієт або воліють їсти в певному місці. Або ж просто активні туристи вирішили подивитися багато пам'яток та проживання в готелі, куплене лише для ночівлі.

BB (bed and breakfast)

У вартість проживання входить лише сніданок, один прийом їжі. Готелі з таким типом харчування підходять для бізнес-поїздок за кордон, а також самостійних туристів, які люблять їздити екскурсіями. Оплачувати 3-разове харчування у таких випадках не має сенсу – кілька прийомів їжі гарантовано «згорять». А ланч-бокси, які можна попросити, дають не в кожній категорії готелів, та й особливою різноманітністю вони не відрізняються.

meal BB

Завтрак в отелях бывает 3-х видов, каждый из которых имеет собственное обозначение и расшифровку:

  • континентальний сніданок(абревіатура CB або continental breakfast);
  • англійська або, як її ще називають, американська (абревіатура AB, american breakfast);
  • шведський стіл.

Перший варіант типовий для недорогих готелів з невеликою кількістю зірок, і включає, як правило, круасан або булочку, кілька тонких скибочок сиру і ковбаси, йогурт, чай або каву. Набагато менш поширений за кордоном, але заслуговує на увагу американський або англійський сніданок. Ключова відмінність від «шведського столу» – з гарячих страв у меню є лише омлет з беконом або сосисками. Шведський стіл багатший і різноманітніший: тут зазвичай представлені мюслі та пластівці кількох видів, яйця, овочі та фрукти, різноманітна випічка. Брати продукти можна в будь-якій кількості, проте, як правило, на винос брати не дозволяється.

HB (half board)

У вартість проживання в готелі включається сніданок та вечеря, що використовується для позначення напівпансіону. Традиційно сніданок + вечеря, набагато рідше харчування в готелях за цією концепцією включає сніданок + обід або на вибір. Як правило, за вечерею напої за окрему платню. Вранці у вартість включені лише безалкогольні чай, кава, вода. У європейських готелях ця система найпопулярніша. Щільно поївши вранці, можна обмежитися легким перекушуванням або фруктами в обідню пору. Можна виїхати на прогулянку, не ризикуючи пропустити обід у готелі. Втім, подібний тип харчування в готелі навряд чи підійде «совам» – їдальня відкрита максимум до 10-ї ранку, після цього часу всю їжу прибирають. Зверніть увагу, що за вечерею абсолютно всі напої можуть виявитися платними – найчастіше навіть проста вода. Втім, якщо ви замовили пляшку вина і не «подолали» її за 1 вечір, у більшості готелів її залишать вам на наступні дні.

HB+ (half board plus)

Підвид стандартної системи харчування напівпансіон (сніданок + вечеря), тільки в залежності від концепції готелю, гостям можуть подаватися під час їди так само напої, алкогольні та безалкогольні (місцевого виробництва). Однак дана система харчування є досить рідкісною і зустріти її на туристичному ринку складно.

meal BB HB

FB (full board)

У вартість проживання включено повний пансіон: повноцінне 3-разове харчування. Основна відмінність цього виду від знаменитої системи «все включено» в тому, що на сніданок безкоштовно подаються лише безалкогольні напої, а на обід та вечерю, як безалкогольні, так і алкогольні, потрібно оплачувати додатково.

FB+ (full board plus)

Аналогічно тандартному FB, гостям готелю у вартість проживання включено триразове харчування та напої під час їди, алкогольні та безалкогольні, місцевого виробництва. Також досить рідкісна система харчування, враховуючи, що вона безпосередньо конкурує з наступними all inclusive, що мають регіональну приналежність до Туреччини та Єгипту.

AI (all inclusive)

У вартість проживання в готелі "все включено": сніданок, обід, вечеря, перекушування протягом дня, а також алкогольні та безалкогольні напої місцевого виробництва. Справжній рай для лінивого туриста, який воліє валятися на пляжі, пити та їсти. Їжа, напої (місцевого виробництва) безкоштовно можна пити протягом усього дня (зазвичай до 22:00 або 24:00). Крім того, в залежності від категорії готелю, тип харчування «All Inclusive» може включати також полуденок або обід з легкими закусками, випічкою, у проміжках між основними прийомами їжі. Переваг у даної системи безліч, але є недоліки. Так, будь-яке більш менш тривале відлучення з готелю загрожує пропуском прийому їжі. Та й якщо ви вирішите поїсти у місцевому закладі, за фактом заплатите двічі – за їжу в готелі та ресторані.

meal all inclusive

UAI, UALL (ultra all inclusive)

У вартість включено все те саме, що і в стандартному all inclusive, використовується для позначення VIP-варіанту системи «все включено». Найбільш популярний цей вид харчування у готелях Єгипту та Туреччини. Інші країни таку послугу рідко надають. Головні відмінності від All Inclusive: безкоштовні закордонні алкогольні напої протягом дня, вечеря в ресторанах A-la carte, висока якість продуктів. Ресторани типу A-la carte розташовані на території готельного комплексу. Як правило, кожен такий ресторан представляє кухню одного чи кількох народів світу: італійську, китайську, мексиканську, японську тощо. Вибір страв проводиться у меню, а гостей обслуговують офіціанти. Майте на увазі, вибір системи готельного харчування UAI може мати негативні наслідки для категорії людей, які мають потяг до алкоголю і не вміють вчасно зупинитися. Крім того, "ultra all inclusive" - найдорожча із систем. Вибираючи тип харчування готелю, подумайте, як часто і як надовго ви виїжджатимете за його межі, порахуйте хоча б приблизно, скільки прийомів їжі ви пропустите. Виходячи з цього, намагайтеся вибрати оптимальну для вас систему живлення за кордоном.

Contacts

Контакти

Турагентство «ТурПошук»

Україна, Київ - 04073
вул. Кирилівська 160 А

+38 044 227 02 67
+38 050 214 89 96
+38 093 873 47 78
+38 068 859 53 55

info tourpoisk.com.ua

Пн-Пт: 10.00 - 18.00